/Files/images/storya/photo_2023-06-22_22-59-05.jpg /Files/images/пс. сл. уч. 4.jpg/Files/images/storya/photo_2023-06-22_22-59-32.jpg/Files/images/storya/photo_2023-06-22_22-59-36.jpg/Files/images/storya/photo_2023-06-22_22-59-40.jpg/Files/images/storya/photo_2023-06-22_22-59-44.jpg/Files/images/storya/photo_2023-06-22_22-59-49.jpg/Files/images/storya/photo_2023-06-22_22-59-53.jpg/Files/images/storya/photo_2023-06-22_22-59-56.jpg/Files/images/storya/photo_2023-06-22_23-00-02.jpg/Files/images/storya/photo_2023-06-22_23-00-05.jpg/Files/images/storya/photo_2023-06-22_23-00-09.jpg

ПОРАДИ ВИПУСКНИКАМ

/Files/images/пс. сл. уч. 5.jpg/Files/images/пс. сл. уч. 6.jpg

П'ЯТЬ СПОСОБІВ УСЕ ВСТИГНУТИ

  1. Плануйте завтрашній день. Заведіть блок­нот, у який щовечора записуйте, що вам треба зробити завтра. І обов'язково пере­віряйте, чи все із запланованого встигли зробити.
  2. Не дивіться телевізор. Ваше життя на­багато цікавіше, ніж життя героїв серіалу чи події у світі. Якщо станеться щось глобальне, то ваші друзі, родичі сповістять вас. Не забувайте, вам ще потрібно багато встигнути для свого зоряного майбутнього! Переконайтесь – життя без телевізора є.
  3. Навчіться відпочивати. Відпочинок теж потрібно занести до списку важливих справ. Тільки після доброго відпочинку, прогулян­ки відновиться ваша розумова працездат­ність і здатність запам'ятовувати складний навчальний матеріал.
  4. Переводьте увагу з одного заняття на інше. Зміна видів робіт усуває одноманітність. Піс­ля того, як ви 3 години просиділи за книж­ками – потрібно відпочити, або переключитися на іншу діяльність.
  5. Визначте пріоритети. Почніть свій день із вирішення важливого завдання. Менш важливі справи залиште на завтра.
  6. Вчіться керувати своїми емоціями.
  7. Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему.
  8. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам вдається впоратися із хвилюванням.
  9. Живіть активно. По-перше, активні рухи не дають накопичуватися адреналіну, по-друге, відволікають від негативних думок: «Я не здам», «Я не знаю».

Сім кроків на шляху успішного вибору професії

  1. Складіть список професій, які вам подобаються, які, на вашу думку, підходять вам.
  2. Складіть перелік вимог до професії, яку ви обираєте.
  3. Визначте, наскільки всі перераховані вимоги значимі.
  4. Оцініть свою відповідність вимогам кожної з обраних професій: проаналізуйте, чи розвинені у вас професійні якості, чи відповідають ваші інтелектуальні здібності, психологічні особливості, стан здоров'я вимогам професії.
  5. Проаналізуйте, яка професія із переліку найбільше підходить вам за всіма ознаками.
  6. Щоб упевнитися щодо правильності ваших роздумів, обговоріть своє рішення з батьками, друзями, вчителями, практичним психологом.
  7. Визначте основні практичні кроки до успіху: в якому навчальному закладі ви зможете отримати професійну освіту, як розвивати в собі професійно важливі якості, як можна отримати практичний досвід роботи з обраної спеціальності, як підвищити конкурентноздатність на ринку праці.

Алгоритм професійного самовизначення
Знайти своє покликання – джерело щастя.

  1. Визначити кілька професій, які подобаються, до яких є потяг, існують принципові можливості успішного їх освоєння й працевлаштування.
  2. Шукати якнайбільше інформації про ці професії, знайомитися з людьми, які їх представляють.
  3. Вислухати думки батьків, учителів, друзів, проаналізувати їх.
  4. Скласти список суттєвих можливостей професії (наприклад, можливість спілкування з багатьма людьми, поїздки за кордон, висока платня тощо) і проаналізувати його відносно своєї мети, очікувань, мрій.
  5. Визначити фізичні та психологічні якості, необхідні для кожної з професій.
  6. Звернутися до психолога з проханням визначити (дослідити) інтереси, здібності, темперамент, особливості пам'яті, уяви тощо.
  7. Прислухатися до своїх відчуттів, інтуїції.
  8. «Приміряти» кожну з професій. Порівняти, зважити всі «плюси» і «мінуси».
  9. Зробити вибір.
  10. Упевнено йти до мети.

Професійних вам успіхів і досягнень!

Деякі правила, виконуючи які, людина справляє гарне враження на оточуючих.

Відомо, що зовнішніми ознаками впевненості є хода, міміка, жести, поза.

  • Намагайтеся виглядати впевнено, оптимістично, триматися з піднятою головою;
  • Зберігайте усмішку, відкритий погляд;
  • Зберігайте доброзичливий вираз обличчя;
  • Утримуйте спілкуючись правильну поставу, особливо під час бесіди стоячи;
  • Спокійно і вільно тримайте руки;
  • Зберігайте увагу, будьте мобілізованим, готовим до будь-яких несподіванок;
  • Підтримуйте високу активність спілкування.

Коли все погано? – зроби:

  1. Чи не занадто ти перебільшуєш значення неприємної події чи подій? Чи не найтемнішу фарбу ти обрав? Уяви, що найгіршого може статися? Адже насправді це не кінець світу.
  2. Може, ти занадто серйозно і вимогливо ставишся до себе? Можливо, більш поблажливо поставитися до себе? Більш себе любити і довіряти собі?
  3. Розглянь ситуацію, яка тебе «дістає», саме як урок, як випробування, які ти можеш гідно пройти. (Труднощів і поразок уникнути в житті неможливо. Вони потрібні людині, щоб досягнути повної зрілості, сили та реалізувати себе; вони загартовують, роблять людину досвідченою, стійкою та мужньою).
  4. Можна спробувати зайняти себе якоюсь справою (улюбленою).
  5. Згадай приємні моменти у твоєму житті.
  6. Зроби щось приємне для іншої людини, а також для себе.
  7. Не приймайте в цей період важливих рішень (людина може зробити щось зопалу, а потім про це буде жалкувати або переживати почуття провини).

Важливо не стільки те, що відбувається в нашому житті, що трапляється з нами, а те, як ми реагуємо на це.

Кiлькiсть переглядiв: 634