«ПОДАРУЙ КНИГУ БІБЛІОТЕЦІ»

/Files/images/Бібліотека 21.12.2017.2.jpg

Завдяки благодійній акції «Подаруй книгу бібліотеці» книжковий фонд шкільної бібліотеки поповнився довідковою та художньою літературою. Акція проводилась з метою популяризації серед учнівської молоді інформаційної культури, підвищення статусу шкільної бібліотеки як навчально-інформаційного центру, поповнення книжкового фонду бібліотеки.
Дякуємо учням нашої школи, які виявились небайдужими і долучились до цієї акції!

**************************************************************************************

9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

РІДНЕ СЛОВО ДАЄТЬСЯ НАРОДОВІ БОГОМ…

День української писемності та мови, як свято духовності українського народу, запроваджено Указом Президента України у 1997 році на знак затвердження великого національного надбання, коштовного скарбу, який поєднує досвід, мрії й надії мільйонів людей, подвижників українського слова. Воно відзначається щороку 9 листопада на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора і починається писемна українська мова. Разом з розвитком писемного слова український народ став великою нацією, здатною вирішувати питання будь – якої складності і ваги.

/Files/images/Бібліотека 24.JPG

/Files/images/Бібліотека 25.jpg

**************************************************************************************

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

«Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»

/Files/images/картинка про місячник.jpg

/Files/images/здоровий спосіб життя.jpg

З 1 по 31 жовтня 2017 року «Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек» проходитиме під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»

Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку, недотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища, в якому перебувають діти, незбалансованість харчування, дефіцит мікроелементів і вітамінів, гіподинамія, травматизм, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, токсичних і наркотичних речовин, ранній початок статевого життя, недостатній рівень сформованості навичок безпеки життєдіяльності, поширення ВІЛ-інфекції, туберкульозу, захворювань, що передаються статевим шляхом тощо, потребують посилення роботи в навчальних закладах з формування в учнів навичок здорового способу життя. Сьогодні як ніколи потрібні нові підходи й шляхи до усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення здоров’я, розвитку культури здоров’я.

Активна участь нашої шкільної бібліотеки у Всеукраїнському місячнику «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» сприятиме консолідації зусиль у справі зміцнення здоров’я, профілактики хвороб, забезпечення гармонійного розвитку кожного школяра.

/Files/images/діти.jpg

ПЛАН
проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя"

№ з\п Заходи Дата Клас
1. Відкриття місячника шкільних бібліотек 2.10 – 3.10 1-9
2. Конкурс малюнків «Спорт – запорука здоров’ю» 4.10 2-5
3. Книжкові виставки: Підготовка циклу тематичних виставок, присвячених профілактиці наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, тютюнопалінню, зокрема: «Дорога в країну здоров’я», «Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас» 1.10 – 31.10 1-11
4. Екскурсія до бібліотеки «Література як мікстура» 5.10 1
5. Створення навігатора для швидкого пошуку сайтів з інформацією щодо здорового способу життя в інтернеті 6.10 6
6. Проведення виховних годин «Здоров’я сьогодні і на все життя». 9.10 2-3
7. Конкурс-вікторина «Що я знаю про здоровий спосіб життя» 10.10 4
8. Книжкова виставка «В тенетах дурману» 11.10 8-11
9. Книжкова виставка до дня українського козацтва «Козацькому роду нема переводу» 12.10 – 13.10 1-11
10. Посвячення в читачі 17.10 2
11. Конкурс – вікторина «Що я знаю про здоровий спосіб життя» 18.10 3-4
12. Виставка малюнків 19.10 – 24.10 1-11
13. Проведення заходу «Якщо хочеш бути здоровим» 25.10 4
14. Проведення заходу Здоровий спосіб в традиціях українського народу» 27.10 7-8
15. Підведення підсумків 31.10

**************************************************************************************

28 вересня 2016 року в шкільній бібліотеці відбувся захід «Бібліотека – храм мудрості і науки» присвячений святкуванню Всеукраїнського дня бібліотек. Учасниками цього дійства стали учні 4-Б класу, 1-В класу, учениці 11-Б класу. Учні познайомилися з книжками, які читають їх друзі та дізналися, які книжки можна знайти у бібліотеці. Діти із задоволенням відгадували загадки про книгу і бібліотеку та казкових героїв.

/Files/images/Бібліотека 1.png

/Files/images/Бібліотека 2.png

/Files/images/Бібліотека 3.png

/Files/images/Бібліотека 4.png

/Files/images/Бібліотека 5.png

**************************************************************************************

/Files/images/Бібліотека.jpg

У 2016 році третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходитиме під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».
Читання пронизує усі сфери життєдіяльності людини та є основою освітньої, пізнавальної, інформаційної, професійної сфери її діяльності. Забезпечуючи вільний доступ до інформаційних і культурних джерел, шкільна бібліотека допомагає гуманізації суспільства та збільшує можливості самореалізації особистості. Ми переконані, що інвестиції, вкладені в дитинство, обов’язково повернуться суспільству сторицею. Пропонуємо план проведення Всеукраїнського місячника. Долучайтесь і будьте активними! Бажаємо успіху!

ПЛАН
проведення місячника шкільної бібліотеки
Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей людства можливості самореалізації особистості.

Заголовок
№ з/п Зміст заходу КласДата проведення Відповідальний
1Відкриття Міжнародного місячника шкільних бібліотек
Книжкова виставка «Світе ясний, краю милий – моя Україна»
1-11 3-4.10 Бібліотекарі
2Проведення благодійної акції «Подаруй книгу своїй бібліотеці» 1-31.10 Бібліотекарі
3 Екскурсія до бібліотеки: «Перше знайомство з бібліотекою» 1 7.10 Александрова В.М.
4 Бібліотечний урок: «Як до нас приходить книга» 4 10.10 Цибань О.Ф.
5Конкурс на кращий малюнок: «Я малюю казку» 1-4 1-31.10 Бібліотекарі
6Проведення виховних годин «Бережливе ставлення до книги» 1-11 1-31.10 Бібліотекарі
7Виховний захід «Казка в гості завітала» 3 11.10 Александрова В.М.
8Рейд «У кого підручникам краще живеться?» 1-4 1-31.10 Бібліотекарі
9Бібліотечний урок: «Казковий калейдоскоп» 2 19.10 Цибань О.Ф.
10Книжкові виставки: «Неоцінений скарб – українська книга»
«Українське славетне козацтво»
«Квітуй, розквітай, Балаклійський наш край»
1-11 1-31.10 Бібліотекарі
11Підведення підсумків проведення місячника 31.10 Бібліотекарі

Протягом жовтня учні школи брали активну участь в різноманітних тематичних заходах.

Місячник розпочався з Дня відкритих дверей, який було організовано для учнів, їх батьків, вчителів школи. Бібліотекарі підготували виставку літератури « Світе ясний, краю милий – моя Україна» про українську історію, боротьбу українського народу за незалежність, мову та культуру, почуття любові до рідної мови, до народних та державних символів українського народу.

7 жовтня була проведена екскурсія «Перше знайомство з бібліотекою» для учнів 1-Б класу у читальній залі бібліотеки, під час якої діти познайомилися із шкільною бібліотекою, правилами поводження з книгами, розповіли про свою першу самостійно прочитану книгу. Першокласники стали активними учасниками вікторини на тему: «У світі української народної казки». Саме вона навчає дітлахів любові до праці, до рідного краю, виховує почуття доброти, справедливості, сприяє розвитку творчості. Юні читачі пообіцяли бережливо ставитися до книг, як до своїх, так і до бібліотечних, також вони отримали свою першу книгу, як відвідувачі бібліотеки.

/Files/images/Бібліотека 6.png

Не залишилася без уваги і благодійна акція «Подаруй книгу своїй бібліотеці». Діти приносили свої улюблені книжечки для поповнення фонду шкільної бібліотеки.

/Files/images/Бібліотека 7.png

10 жовтня для учнів 4-А класу був проведений бібліотечний урок: «Як до нас приходить книга». Разом з бібліотекарем учні пригадали, який шлях пройшла книга з початку свого існування до сьогодення, отримали відомості про книгу як історичну пам’ятку людства, виникнення та розвиток книгодрукування на Україні, розширили свої знання про працю людей, які створюють книгу, шанобливе ставлення до духовних надбань українського народу.

/Files/images/Бібліотека 8.png

Проводилися бесіди щодо збереження підручників та художньої літератури.

Конкурс малюнків на тему: «Я малюю казку» надихнув школярів на створення маленьких шедеврів. В своїх малюнках школярі відобразили улюблених казкових героїв та персонажів.

/Files/images/Бібліотека 9.png

11 жовтня відбувся виховний захід «Казка в гості завітала». Учасниками цього дійства стали учні 3-Б класу. Діти отримали загальні відомості про книгу як історичну пам’ятку людства, як коштовний скарб, у якому джерело мудрості ,та її різноманіття, яку важливу роль відіграє книга в нашому житті. Адже вона допомагає нам у навчанні, самовихованні, пробуджує мрії та фантазію.

/Files/images/Бібліотека 10.png

/Files/images/Бібліотека 11.png

/Files/images/Бібліотека 12.png

/Files/images/Бібліотека 13.png

У рамках місячника були представлені такі виставки: «Неоцінений скарб – українська книга», «Українське славетне козацтво», «Квітуй, розквітай, Балаклійський наш край» та ін.

Заходи, які відбулися в школі протягом місячника шкільних бібліотек, виправдали сподівання; досягнуте основне завдання місячника – залучити молодь до читання, домогтися, щоби друковане українське слово, книга, газета стали її постійною потребою, книга стала добрим другом, порадником школярів. Діти мали можливість познайомитися з новинками літератури, розширити та закріпити свої знання про історію рідного краю, України, усвідомити роль книги в житті людини. Місячник вже минув, але шкільна бібліотека гостинно чекає на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові виставки та цікаві надходження.

**************************************************************************************************

22 січня в Україні відзначають День Соборності і Свободи

Це свято відзначається щороку у день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

«Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», - так було написано в Акті злуки.

Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.

Щороку 22 січня на вулицях міст і сіл України українці стають в живий ланцюг, що символізує об’єднання країни.

Книжкова виставка в бібліотеці привертає увагу учнів та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу.

/Files/images/Бібліотека 14.png

Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
“На порох стерти, перебити!” –
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей – не перемогти!

29 січня1918 року відбувся бій під Крутами, в якому українські студенти пожертвували своїм життям, аби спинити армію більшовиків при наступі на Київ. Цей приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує подвиг Небесної сотні та "кіборгів".

Бій під Крутами – це героїчна і водночас трагічна сторінка нашої історії, а 29 січня увійшло в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини. Бій тривав кілька годин. У результаті вдесятеро чисельніше російське військо, зустрівши неочікуваний опір, зазнало значних втрат і зупинилося на кілька днів на цьому рубежі. Відчайдушно і героїчно захищали свою землю юні українські патріоти. Усі стояли до останнього подиху. Тоді загинув цілий студентський курінь, триста юнаків – цвіт української молоді. Щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію, любити свою країну і гаряче бажати зробити її кращою. А історія наша вмита кров’ю і сльозами. Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами…

А ми повинні шанувати пам'ять про них, вчитися вірності, героїзму, справедливості саме у них – героїв Крут.

/Files/images/Бібліотека 15.png

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі. 15 лютого ми вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах, схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, які виконували бойовий наказ Батьківщини, але за її межами. Висловлюємо шану і подяку всім ветеранам трагічної афганської війни та українським воїнам-миротворцям за відвагу, вірність присязі і честі.

/Files/images/Бібліотека 16.JPG

Тарас Шевченко… З душевним трепетом кожен українець промовляє це святе ім’я. Минають роки, спливають століття, а ім’я Кобзаря навіки залишилося безсмертним у пам'яті нащадків, адже він увібрав у себе живу душу народу, став його невід’ємною частиною. Із полум'яних творів Кобзаря ввесь світ дізнався, що є така прекрасна країна – Україна, з її чудовим, добрим, працьовитим народом, прекрасною мовою, задушевними піснями, героїчною історією та неповторною природою.

А найкращим увічненням пам'яті Кобзаря стане буття вільного українського народу на вільній українській землі. У бурхливому і швидкоплинному морі життя, у щоденних проблемах і обов'язках не забуваймо про найцінніше і найдорожче у нашому житті – Батьківщину, свій рід, родину, своїх батьків. Ці споконвічні цінності людського життя є основою духовного єства народу, його опорою.

Пам'ятаймо, що ми українці від роду і до роду. Тож збережімо нашу рідну мову, не даймо її на поталу, плекаймо нашу культуру, звичаї і традиції, шануймо наших світочів, любімо один одного – і добре нам буде жити на землі!

/Files/images/Бібліотека 17.png

10 березня 2017 року в шкільній бібліотеці відбувся захід «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» присвячений відзначенню дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Учасниками цього дійства стали учні 4-В класу. Учні розширили знання про життя і творчість Т.Г. Шевченка, доторкнутися до спадщини, яку нам залишив поет, ознайомились з творами, в яких звучали його пророчі слова, заповітні думи.

/Files/images/Бібліотека 18.png

Кiлькiсть переглядiв: 74